Նոր ճանապարհների կառուցում, պուրակների և բակերի բարեկարգում, մանկապարտեզների հիմնանորոգում, լուսավորության ցանցի ընդլայնում․ 2024-ն Իջևան համայնքի համար աննախադեպ է բնորոշում համայնքի ղեկավար Արթուր Ճաղարյանը։ Անցած տարվա կատարված աշխատանքների՝ ձեռքբերումների ու թերացումների, և նախագծվող աշխատանքների վերաբերյալ մամուլի ասուլիս էր հրավիրել Իջևանի համայնքապետը։
Տարվա մարտահրավերն էր գարնանային հեղեղումները, որի հետևանքով մասնակի վնասվեց Իջևան համայնքի Խաշթառակ գյուղի կամուրջը։ Գյուղի կամրջի վերականգման աշխատանքներն՝ ըստ համայնքապետի, նախագծման փուլում են։
Չնայած կատարված աշխատանքներին, դեռ չլուծված խնդիրներ կան․ Արթուր Ճաղարյանը հավաստում է, որ խնդիրներին տեղյակ են ու դրանք լուծում են ըստ առաջնայնության։
2025 թվականի ծրագրերն արդեն նախագծված են, համայնքապետարանը սպասում է վերջնական հաստատման։ Ծրագրերի հիմքում գործընկերությունն է՝ համայնք-պետություն, համայնք-հասարակություն կապի պահպանումը։